Bardzo dobra dyspozycja naszych zawodników podczas torowego Pucharu Polski w Kaliszu

Bardzo mocno jeździli przez trzy dni nasi juniorzy młodsi, którzy pierwszy raz w tym sezonie mieli okazję sprawdzić swoją formę w rywalizacji na torze. Podopieczni Jacka Kasprzaka na obiekcie przy Wale Matejki pokazali, że mocno przepracowali okres zimowy i praktycznie w każdej konkurencji walczyli o najwyższe cele. Dobre występy kolarzy KTK Kalisz napawają optymizmem przed dalszą częścią sezonu.

Pucharowe zmagania rozpoczęły się od 200 metrów ze startu lotnego. W tej konkurencji na 5. miejscu uplasowała się nasza nowa zawodniczka, Aleksandra Smoliga.
Dużo optymizmu zagościło w naszej ekipie podczas zmagań w sprincie. Nic w tym dziwnego, bo podopieczni Jacka Kasprzaka „jeździli jak z nut”. O tym świadczy choćby fakt, że w końcowej klasyfikacji, w pierwszej szóstce, znalazło się aż pięciu reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Najszybszy był nasz fachowiec od krótkich dystansów, czyli Jakub Markulak. Tuż za nim uplasował się Joachim Adamcio. Na 4. miejscu rywalizację zakończył natomiast Jan Gadera.
Apetyty na ostre ściganie po tym dobrym występie jeszcze bardziej wzrosły. Kolejnym sprawdzianem był sprint drużynowy, w którym nasza ekipa pojechała w składzie: Wiktor Gałdyn, Jan Gadera i Stanisław Kowalski. Tercet kaliszan pojechał bardzo dobrze i zajął ostatecznie 2. miejsce, ustępując jedynie zawodnikm UKS Copernicus Toruń.
Duże powody do radości zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce mieli również po zakończeniu wieloboju. Tutaj kapitalnie radził sobie Wiktor Gałdyn, który zwyciężył rywalizację, wyprzedzając Dawida Wikę-Czarnowskiego z UKS Jedynki Kórnik oraz swojego klubowego kolegę, Janka Gaderę. Na siódmym miejscu był Patryk Goszczurny, a 15. był Marceli Pera.
Spore emocje towarzyszyły poczynaniom kolarzy na 2000 metrów. W tej konkurencji mocno „wystrzelił” przede wszystkim Patryk Goszczurny, który uzyskał bardzo dobry czas 2:32:574. To dało naszemu nowemu zawodnikowi w ostatecznym rozrachunku 2. Miejsce. Warto odnotować, że w pierwszej piętnastce było jeszcze trzech kolarzy KTK Kalisz: Piotr Kij, Marceli Pera i Wiktor Gałdyn.
W madisonie wystartowały aż trzy nasze duety. Piotr Kij i Jan Gadera jeździli najefektywniej i zajęli drugie miejsce. Tuż za podium rywalizację zakończyli natomiast Patryk Goszczurny i Jakub Gilicki, a Wiktor Gałdyn i Marceli Pera zajęli ostatecznie 7. Miejsce.
Ostatnim akcentem Pucharu Polski był wyścig keirin. W tej konkurencji zaprezentowała się m.in. Aleksandra Smoliga, która zakończyła zmagania tuż za podium. W tej samej konkurencji tyle, że wśród juniorów młodszych, wybornie jeździł Jakub Markulak, który wygrał tę rywalizację. Bardzo solidnie pojechał również Jan Gadera, zajmując szóste miejsce.