Dobry występ kaliskich zawodników w Koźminku. Wicemistrzostwo Polski Ani Długaś

W miniony weekend na terenie Koźminka i Gminy Opatówek przeprowadzono Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, a także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Z dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy, którzy zanotowali kilka cennych zdobyczy medalowych. Organizatorem zmagań był UKS Koźminianka Koźminek.

Reprezentanci KTK Kalisz stanęli na wysokości zadania. Z pewnością powody do zadowolenia miał trener Jakub Dąbrowski, który w pieczołowity sposób dba o formę m.in. naszych młodzików. Nasi adepci z tej kategorii wiekowej w Koźminku radzili sobie bardzo dobrze. Wiktor Gałdyn i Marceli Pera wywalczyli złoty medal w zmaganiach dwójek, a Wiktor dołożył jeszcze brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Te sukcesy ambitni młodzicy zanotowali w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików, które miały odbyć się wcześniej, ale w ostatnim czasie, zostały przeniesione do Koźminka.

W pierwszym dniu powody do radości mieli także inni zawodnicy KTK Kalisz. Niezawodna Anna Długaś pojechała bardzo solidnie i w "czasówce" wywalczyła tytuł wicemistrza Polski. Kaliska kolarka przejechała dystans 11,1 km w czasie 16:51,00. O dobre nastroje w naszej ekipie skutecznie zadbał także Kacper Gieryk, który w jeździe indywidualnej na czas zajął 2. miejsce w Pucharze Polski (dystans 24 km, czas: 31:01,02). Na dobrym 5. miejscu "czasówkę" zakończył z kolei Konrad Trzęsowski.

W niedzielę rozgrywano natomiast wyścigi ze startu wspólnego, które dostarczyły dużych emocji. O taki rozwój zdarzeń skutecznie zadbał Konrad Trzęsowski. Podpieczny Krzysztofa Dąbrowskiego zmagał się z dystansem 119 kilometrów. Zaprezentował się bardzo dobrze, i zajął 5. miejsce, walcząc do samego końca o zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że w czołówce finiszował także Piotr Maślak, który został ostatecznie sklasyfikowany na 20. pozycji.

Dobrą dyspozycję przejawiały również nasze juniorki. Aż trzy reprezentantki KTK Kalisz znalazły się w pierwszej dwudziestce wyścigu ze startu wspólnego, który przeprowadzono na dystansie 85 kilometrów. Najwyższe miejsce zajęła Roksana Pasternak, która finiszowała na dziewiątym miejscu (czas: 2:18,55). Identyczny czas osiągnęły Natalia Nawrocka i Agata Lichosyt, które zajęły odpowiednio, 11. i 16. miejsce.

Dziękujemy za walkę wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom!